Kategoriler
BLOG

IPTV Nedir?

IP TV nedir?
İnternet üzerinden yayın, dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi Türkiye’de de gitgide yaygınlaşıyor. IP TV ise, internet altyapısı ile TV deneyimini bir araya getiren yenilikçi bir teknoloji.

IP TV nedir, IP TV nasıl kullanılır gibi merak edilen sorulara gelirsek, Internet Protocol TV anlamına gelen IP TV, kullanıcılara internet üzerinden binlerce TV kanalına anlık erişim sunan bir yapı. Televizyon kanallarını internetten, hızlı bir şekilde ve farklı platformlardan takip etmenizi sağlayan IP TV kablo TV ve uyduya göre çok daha avantajlı.
IP TV nedir, hangi teknolojiye dayanıyor?
Televizyon yayıncılığının geleceği olan IP TV, dünya çapında milyonlarca kişinin tercih ettiği bir yayın altyapısı. TV kanallarının şifreli ve şifresiz olarak yaptığı yayınları, IP altyapısı ile internet servis sağlayıcıları üzerinden sunan IP TV, diziler, filmler, belgesel ve film kanalları gibi, erişilebilir tüm TV kanallarını bilgisayarınızdan ya da akıllı telefonunuzdan izlemenizi sağlıyor.

Türkiye’de 2008’den itibaren kullanılmaya başlayan IP TV, çok uygun fiyata sınırsız TV kanalı seçeneği ile, video ve ses formatlı yayın yapan firmaların içeriklerine ulaşmanızı kolaylaştırıyor. Geleceğin TV teknolojisi IP TV ile kıyaslandığında günümüzün TV’lerinin sağladığı uydu yayını, eski ve gelişmemiş bir teknoloji.
Nasıl IP TV kullanabilirim?
IP TV, yasal ve Türkiye’de birçok kişi tarafından kullanılan bir hizmet. Turkcell TV+, Blu TV ya da Netflix’in Direct projeleri bir IP TV örneği. Online TV yayını konusunda tercih ettiğiniz internet siteleri, reklam içeren ve kötü bir deneyim sunan platformlar, IP TV ise tamamen gelişmiş standartlarda TV yayını alabileceğiniz, D Smart ve Digiturk gibi platformların yayınlarına alternatif, uygun fiyatlı bir hizmet.
Neden IP TV kullanmalıyım?
TV izlemeyi seviyorsanız ve bilgisayarınız, akıllı telefon ya da tabletinizden, binlerce TV kanalına internet altyapısı ile daha hızlı bir şekilde erişmek istiyorsanız IP TV son derece avantajlı. ABD başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde yaygın olan IP TV, uygun fiyatla satın alabileceğiniz ve yıllarca kullanabileceğiniz abonelik modelleri ile sunuluyor. IP TV kanalları içinde belgesel, spor, haber, dizi ve film temalı birbirinden farklı binlerce TV kanalı yer alıyor.